Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MATA MUZYCZNA- NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ!

2022-11-04

Mata do tańczenia czy do nauki?


Mata muzyczna to świetna zabawa już od najmłodszych lat! Mata jest zabawką rozwijającą umiejętności maluszka. Oprócz tańczenia na macie, twoje dziecko nauczy się grać na pianinie, rozpoznawać odgłosy zwierząt! Połączenie muzyki i gimnastyki sprawdzi się dla najbardziej energicznych maluchów! Dzięki kolorowym ilustracjom i wydawanym dźwiękom pomoże dziecku rozwinąć wyobraźnie oraz kreatywność.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ NASZA MATA MUZYCZNA?


Mata posiada:

 

 • PIANINKO: naciskając na każdą z cyfr, usłyszymy inny dźwięk, dzięki czemu twoje dziecko będzie mogło nauczyć się grać na pianinku!
 • ODGŁOSY ZWIERZĄT: naciskając na dane zwierzątko, nie tylko widzimy jak wygląda, ale usłyszymy jego dźwięk. Za pomocą tych efektów, twój maluch zacznie rozróżniać zwierzątka oraz ich odgłosy!
 • REGULACJE GŁOŚNOŚCI: gdy zauważysz, że jest za głośno lub zbyt cicho, to nie ma problemu. Na macie są przyciski +/-. Dzięki nim będziesz mógł podgłośnić lub ściszyć dźwięki.
 • KOLOROWE ŚWIATEŁKO: dzięki nim, twoje dziecko jeszcze bardziej zainteresuje się matą i samym światełkiem, które jest wypukłe i można go dotknąć.
 • 5 TRYBÓW PIOSENEK: jeden z przycisków zmienia piosenki, które są przyjemne dla ucha małego maluszka! Ty lub twoje dziecko decydujecie jaką piosenkę obecnie ma odtwarzać.
 • KOLOROWA GRAFIKA: od najmłodszych lat dziecko zwraca uwagę na kształty, kolory, dźwięki, a to zapewnia nasza mata! Ilustracje na macie przyciągną każde dziecko, które jest zainteresowanie zabawą z kolorowymi efektami dźwiękowymi.

Jak mata muzyczna wpływa na rozwój dziecka?

 

 • UMIEJĘTNOŚCI ZMYSŁOWE:

Mata edukacyjna jest skierowana dla dzieci powyżej 18 miesięcy. Dzięki efektom dźwiękowym oraz świetlnym, rozwijają się zmysły słuchu oraz wzroku. Poszerza wyobraźnie, kreatywność. Dzięki kolorowym ilustracjom zacznie rozróżniać kolory, kształty, a dzięki odgłosom zwierząt, zacznie je rozpoznawać. Klawisze, które występują na macie, dają możliwość nauki na pianinie, dzięki czemu nie musisz kupować dodatkowej zabawki w formie pianina.

 • UMIEJĘTNOŚCI RUCHOWE:

Gdy maluch potrafi samodzielnie wstawać to na macie poprawi ono swoją koordynację ruchową. Zdobędzie ruchy taneczne, nauczy się nowych kroków oraz dostanie dużą dawkę energii. Dzięki możliwości zabawy na macie i dotykania przycisków na niej, dziecko może tworzyć własne układy taneczne, a przy tym zwróci uwagę na stawianie prawidłowych kroków. Będzie skupione by trafić w dany klawisz, dzięki czemu bardziej się na nim skoncentruje.

Czy mata muzyczna jest zabawką interaktywną?


Zabawki interaktywne różnią się od pozostałych zabawek. Lalki, roboty, dinozaury, maty to jedne z zabawek, które też są zaprogramowane tak, aby wydawały dźwięki, ruszały się. Zabawki te charakteryzują się efektami dźwiękowymi, świetlnymi, często nawet ruchowymi. Podświetlone części ciała, śpiewanie piosenek, a nawet wypowiadanie pełnych zdań to czynności jakie wykonują interaktywne zabawki. Przyciągają szczególną uwagę, ponieważ są tak stworzone, by dziecko szybciej rozwinęło swoje zmysły, umiejętności ruchowe, aktywność fizyczną, koordynacje czy skupienie.

RODZAJE MAT MUZYCZNYCH

 

 • KLASYCZNA: wydaje różne dźwięki oraz pojedyncze piosenki
 • POJEDYCZNA DO TAŃCZENIA: można ją połączyć z telewizorem lub telefonem, by włączyć piosenki i uczyć się układu, który wyskakuje na urządzeniu
 • PODWÓJNA DO TAŃCZENIA: mata na której mogą tańczyć 2 osoby do różnych układów tanecznych. Takie maty, również można podłączyć do telewizora lub telefonu
 • KLAWISZOWA: to taka, na której dziecko może uczyć się grać na pianinie, rozpoznawać nuty, nazwy instrumentów. A po pewnym czasie będzie w stanie grać poszczególne proste melodie
 • WYDAJĄCA ODGŁOSY ZWIERZĄT: to taka na której znajdziemy tylko nazwy i odgłosy poszczególnych zwierząt. Dotykając na dany przycisk usłyszymy dźwięki jakie wydają zwierzątka
 • KLAWISZOWA+WYDAJĄCA ODGŁOSY ZWIERZĄT taką też mamy w ofercie, w naszej hurtowni. Jest to mata 2w1. Nie trzeba wtedy kupować dodatkowego pianinka ani innej maty. Klawisze to dźwięki pianinka, a narysowane zwierzęta, które występują na macie wydają odgłosy.

Jak wykonana jest mata muzyczna?

Na zewnątrz ma gładką i miłą strukturę do tańczenia i leżenia. Mata sama w sobie jest dużą matą, osiąga 110 X 36 CM. Ale jeśli zależy Ci, żeby wziąć ją w podróż to bardzo sprawnie się ją składa i można ją włożyć w dowolne miejsce. Jest lekka i łatwo ją można przenosić w różne miejsca. Mata jest wrażliwa na dotyk i od razu rozpoznaje czy dziecko porusza się po niej czy nie.


MATA MUZYCZNA DO TAŃCZENIA to absolutny hit wśród młodszych i starszych dzieci! Dla chłopców i dziewczynek, a nawet dorosłych, którzy będą chcieli wesprzeć swoje dzieci podczas zabawy. Warto taką matę mieć w domu, ponieważ jest to nauka przez zabawę! Dzięki niej, dziecko szybciej będzie chciało stawać pierwsze kroki, nauczy się rozróżniać zwierzątka i ich odgłosy. Dzięki kolorowemu wystrojowi, maluch zapamięta barwy i zacznie szybciej je rozpoznawać. A dla starszych dzieci jest możliwość grania na pianinie, tworzenie własnych układów tanecznych do piosenek, które są wbudowane już w matę!

 

ProNice, jako hurtownia zabawek na śląsku pragnie dostarczać wszystkim zabawki, które wpływają na odkrywanie siebie i pozwalające rozwijać się w sposób prawidłowy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 546 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Profesjonalne podejście do klienta, polecam
2024-05-17
Wszystko super:)
pixel