Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego zabawa lalkami jest taka ważna?

2022-04-26

Zabawa lalkami - wpływ na rozwój dziecka

Często lalki były traktowane jak mało znaczące zabawki, które nie mają nic wspólnego z rozwojem dziecka. Uważaliśmy bowiem, że tylko zabawki nastawione na edukację mogą wnieść coś dobrego do życia maluszka. Coraz częściej są prowadzone badania naukowa dotyczące zachowania się mózgu podczas zabawy lalkami. Dzięki temu jesteśmy bardziej świadomi pozytywnego działania lalek na rozwój dziecka.

Obecnie w sprzedaży jest mnóstwo rodzajów lalek, od zwykłych – szmacianych po te bardziej zaawansowane – chodzące i mówiące. Wybór w sklepie jest naprawdę ogromny i często nie wiemy, która będzie odpowiednia dla naszej pociechy. Informujemy, że zabawa z każdą lalką korzystnie wpływają na dzieci.
Lalki nie tylko kształtują zmysły, ale także budują relacje społeczne. Dzieci podczas zabawy najczęściej odtwarzają rzeczywistość. Obserwując jak rodzic opiekuje się pociechami chcą również objąć opieką swoje lalki – kąpać je, czesać, ubierać, być odpowiedzialnym za drugiego.

W ofercie hurtowni zabawek online znajdziecie duży wybór lalek z serii Natalia Collection oraz New born. Oferowane lalki samodzielnie chodzą, płaczą, gaworzą. Idealnie naśladuję prawdziwe dziecko, dzięki czemu opieka nad taką zabawą jest niezwykle realistyczna.

Lalki zapewniają wiele wspaniałych korzyści. Przede wszystkim rozbudzają aktywność umysłowa i emocjonalną dziecka. Stymulują zmysł dotyku, a także rozwijają wyobraźnię i wyrabiają umiejętności przystosowania się do otaczającego świata.
Lalka inspiruje zabawę. Stwarza możliwość do poszerzenia wyobraźni i wiedzy o świecie. Największą zaletą niemowlaka jest rozbudzanie aktywności ruchowej, umysłowej i emocjonalnej dziecka.
 
Zabawy tematyczne mają charakter zmierzający do przeobrażenia rzeczywistości. Odtwarzane sceny "na niby" dzieją się później naprawdę. Dzięki temu dziecko już od najmłodszych lat będzie liczyło się z tym, że pewne sytuacje z pewnością się wydarzą.

Dziewczynki uwielbiają naśladować swoje mamy. Dzięki dołączonym akcesoriom lalkę można zabrać na spacery, karmić i ułożyć do spania. Dziecko poczuje się jak prawdziwa mama!

 

Rodzaje lalek dostępne w hurtowni zabawek ProNice

Lalka niemowlak cieszy się ogromną popularnością. Posiada szereg funkcji, jest bezpieczna i zapewnia wiele wspaniałych korzyści. Bobas jest interaktywny. Wiele modeli mówi, siusia i gaworzy. Są urocze i idealnie nadają się do stałej opieki.

Lalka chodząca to wspaniały prezent dla dziewczynek, które chcą mieć kompana do spacerów. Wystarczy klasnąć w dłonie, by Natalia zrobiła kilka kroków. Po spacerze chętnie zaśpiewa i porozmawia.

Lalka z pieskiem będzie idealna dla fanów lalek oraz zwierzątek. Oprócz opieki nad samą lalką trzeba również zając się jej pupilem. Pieska trzeba zabierać na spacery i karmić.

Lalka Aniołek to cudowny prezent dla dzieci, który pomoże nauczyć śpiewać tradycyjne, polskie kolędy oraz odmawiać modlitwę Aniele Boży. Lalka zapakowana jest w estetyczne opakowanie i wspaniale się prezentuje.

Lalka modnisia ma piękne długie, blond włosy i ubrana jest we wspaniałą czerwoną sukienkę. Modnisia lubi dobrze wyglądać i mieć wspaniałą fryzurę. Jest również gadatliwa i rozśpiewana. Zna śliczne piosenki, które z łatwością wpadają w ucho! Ta mała gaduła zaprasza do wspólnej zabawy!

Lalka z garderobą to urocza blond lala, która lubi się stroić. W garderobie ma dużo ubrań na każda okazję. Gdy zabraknie ubranek warto zaopatrzyć się również w dodatkową szafę z ubraniami i akcesoriami do codziennej stylizacji lalki. Ubrania oraz dodatki znajdujące się w garderobie będą pasowały na lalki o wielkości 29 cm (wysokość tradycyjnej lalki Barbie).

Oferowane lalki wzbogaca ją życie emocjonalne dziecka. Uczą współczucia, opieki, cierpliwości, dbania o drugą osobę. 
Bawiąc się lalkami dziecko uczy się wyrażać emocje. Potrafi je nazywać. Często lalka jest swego rodzaju łącznikiem. Dziecko bywa nieśmiałe, nie potrafi samodzielnie mówić o swoich uczuciach. Wtedy z pomocą przychodzi lalka, która w imieniu dziecka staje się pośrednikiem mówiąc o emocjach.

Liczne badania prowadzone podczas zabaw dzieci z lalkami wskazują na rozwój umiejętności społecznych, które oddziaływają na lepsze wyniki w nauce, relacje międzyludzkie czy dokonywanie trudniejszych wyborów w życiu.

Obdarowując dziecko lalką a także bawienie się wspólnie z pociechą nie tylko dbamy o jego prawidłowy rozwój, ale także możemy przygotować dziecko na nowe sytuacje. Odgrywając role np. narodziny dziecka czy pierwszy dzień w przedszkolu łatwiej będzie maluszkowi przystosować się do nieznanych sytuacji.

Warto zwracać uwagę na wypowiedzi i zachowania dziecka podczas zabaw z lalkami. Należy wyjaśniać niezrozumiałe zjawiska i sprawiać, by dziecko czuło się bezpiecznie.

W naszej hurtowni zabawek online posiadamy wiele modeli lalek, które posiadają odpowiednie certyfikaty oraz są idealne do stałej opieki.
Na bieżąco uzupełniamy naszą ofertę, by dać dziecku możliwość zabawy z ulubioną lalką.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą hurtowni zabawek ProNice - najlepszą na Śląsku!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 546 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Profesjonalne podejście do klienta, polecam
2024-04-17
Wszystko super
pixel