Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

FASCYNUJĄCA ROZRYWKA GIER PLANSZOWYCH

2023-06-23

 Zanurz się w Świecie Planszówek!

 

Gry planszowe są świetnym sposobem na spędzenie czasu w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Oferują nie tylko rozrywkę, ale również rozwijają wiele umiejętności, takich jak logiczne myślenie, strategia, spostrzegawczość, koordynacja ruchowa oraz umiejętność podejmowania decyzji.

 

Oto szeroki opis gier planszowych:

 • Warianty gier planszowych: Na rynku dostępne są różnorodne warianty gier planszowych, które można dostosować do wieku i zainteresowań graczy. Można znaleźć gry strategiczne, łamigłówki, gry przygodowe, quizy, gry zręcznościowe i wiele innych.
 • Wybór dla różnych grup wiekowych: Gry planszowe są dostępne dla dzieci w różnym wieku, począwszy od najmłodszych, które uczą się podstawowych umiejętności, takich jak rozpoznawanie kolorów czy liczenie, aż po starsze dzieci i dorosłych, którzy mogą cieszyć się bardziej zaawansowanymi grami.
 • Interakcja społeczna: Gry planszowe zachęcają do współpracy, komunikacji i interakcji między graczami. Mogą one pomóc w budowaniu więzi rodzinnych, wzmacnianiu relacji i rozwijaniu umiejętności społecznych, takich jak umiejętność słuchania, kompromis i zrozumienie innych punktów widzenia.
 • Wspieranie rozwoju umysłowego: Gry planszowe angażują umysł i rozwijają wiele umiejętności poznawczych, takich jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, planowanie, koncentracja i pamięć. Gracze muszą podejmować decyzje, analizować sytuację i przewidywać rezultaty swoich działań.
 • Edukacyjne aspekty: Wiele gier planszowych ma aspekt edukacyjny. Mogą uczyć literacji, matematyki, geografii, historii, nauki i wielu innych dziedzin. Gry edukacyjne często są zaprojektowane tak, aby uczestnicy mieli fundamentalne doświadczenie nauki poprzez interakcję i rozgrywkę.
 • Kreatywność i wyobraźnia: Niektóre gry planszowe wymagają od graczy wykorzystania swojej kreatywności i wyobraźni, takich jak tworzenie historii, rysowanie czy konstruowanie. To pomaga rozwijać zdolności twórcze i odkrywać nieograniczone możliwości wyobraźni.
 • Rozrywka i relaks: Gry planszowe dostarczają rozrywki i odprężenia od codziennego życia. Dają szansę na oderwanie się od ekranów.

 

Gry planszowe są popularne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, i oferują wiele godzin rozrywki i interakcji społecznej. Dzięki różnorodności tematów i zasad, każdy może znaleźć grę planszową odpowiadającą swoim zainteresowaniom i preferencjom.

 

Dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat):

 

 • "Warcaby dla małych graczy": Prosta wersja warcabów, która pomaga w nauce liczenia i rozwija umiejętności logicznego myślenia.
 • "Rybki": Gra, w której dzieci muszą łowić rybki z planszy, rozwijając umiejętności zręcznościowe i koordynację ruchową.

 

Dla dzieci w wieku szkolnym (6-8 lat):

 

 • "Safari": Gra, w której dzieci wyruszają na safari, poznając różne zwierzęta i zdobywając punkty. Pomaga w rozwijaniu umiejętności spostrzegawczości i logicznego myślenia.
 • "Zgadnij kto to?": Klasyczna gra, w której dzieci zadają pytania, aby zgadnąć postać, zwierzę lub przedmiot, o którym myśli przeciwnik. Wzmacnia umiejętność dedukcji i zadawania odpowiednich pytań.

 

Dla dzieci w wieku 9-12 lat:

 

 • "Catan Junior": Uproszczona wersja popularnej gry "Osadnicy z Catanu", dostosowana do dzieci. Gracze budują kolonie na wyspach, handlują surowcami i zdobywają punkty. Wzmacnia umiejętności strategicznego planowania i negocjacji.
 • "Chińczyk" to tradycyjna gra planszowa, która pochodzi z Chin. Gra polega na przemieszczaniu pionków po planszy i próbie dotarcia do własnej bazy, unikając jednocześnie zablokowania przez przeciwników.

 

Dla nastolatków (13+ lat):

 

 • "Dixit": Gra, w której gracze opisują obrazy za pomocą krótkich opowieści, a inni muszą odgadnąć, który obraz był opisywany. Wzmacnia kreatywność, wyobraźnię i umiejętności opowiadania historii.
 • "Codenames": Gra zespołowa, w której gracze próbują odgadnąć tajne hasła na podstawie wskazówek. Wzmacnia umiejętności dedukcji, komunikacji i strategii.

 


Gry planszowe oferują wiele korzyści dla graczy, niezależnie od ich wieku, dzięki nim rozwijają się:

Rozwój umysłowy: Gry planszowe angażują mózg i rozwijają różne umiejętności poznawcze. Gracze muszą podejmować decyzje, rozwiązywać problemy, planować strategie, analizować sytuacje i podejmować logiczne wnioski. To stymuluje rozwój umiejętności poznawczych, takich jak kreatywne myślenie, koncentracja, pamięć, rozwiązywanie problemów i elastyczność umysłowa.

Umiejętności społeczne: Gry planszowe to doskonałe narzędzie do budowania umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Gracze uczą się współpracy, negocjacji, kompromisów, rozwiązywania konfliktów i szacunku dla innych graczy. Gry planszowe mogą również promować rozmowę i interakcję między graczami, co prowadzi do budowania więzi i lepszego zrozumienia innych.

Wzmacnianie więzi rodzinnych i przyjacielskich: Gry planszowe są doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dzielenie się radością, wspólna rywalizacja i współpraca w grze tworzą pozytywne wspomnienia i umacniają więzi. To także czas bez telewizji, telefonów komórkowych i innych elektronicznych rozproszeń, co sprzyja lepszej komunikacji i interakcji między graczami.

Rozwój umiejętności emocjonalnych: Gry planszowe mogą pomóc w rozwijaniu umiejętności zarządzania emocjami. Gracze uczą się kontrolować swoje emocje w sytuacjach wygranej i przegranej, radzić sobie z frustracją, cieszyć się sukcesami innych graczy i współczuć w przypadku porażki. To buduje empatię, samokontrolę i zdolność do akceptacji różnych rezultatów.

Zabawa i relaksacja: Gry planszowe dostarczają rozrywki i radości z czystej zabawy. To świetny sposób na oderwanie się od codziennych zmartwień i stresów, pozwala na relaksację i odprężenie. Grając w gry planszowe, gracze mogą wyłączyć się od technologii i spędzić czas w sposób interaktywny i twórczy.

Edukacja i uczenie się: Niektóre gry planszowe mają aspekt edukacyjny, ucząc graczy różnych umiejętności, takich jak matematyka, literatura, nauka, geografia czy historia.

 

W naszej hurtowni znajdziemy szeroki wybór gier, takich jak:

 

 

Gry planszowe dla dzieci oferują rozrywkę, rozwój umysłowy i naukę poprzez zabawę. Wspierają rozwój logicznego myślenia, spostrzegawczości, kreatywności i umiejętności społecznych. Dzieci uczą się podejmowania decyzji, planowania, współpracy i zarządzania emocjami. Gry planszowe rozwijają także motorykę, uczą zasad fair play i dostarczają twórczej zabawy. To doskonała forma interakcji rodzinnej i budowania więzi.

Dla osób, które chcą więcej się dowiedzieć na temat sprzedaży zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na YT: kliknij tutaj -> ProNice https://www.youtube.com/@ProNice-Hurtownia-Zabawek

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 544 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Bardzo dobra i miła obsługa kupującego
2024-03-28
Rewelacja
pixel