Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zacząć swoją przygodę z elektroniką? - "SEKRETY ELEKTRONIKI"

2023-02-16

"Sekrety Elektroniki" masa DOŚWIADCZEŃ oraz EKSPERYENTÓW

 

"Sekrety Elektroniki" marki DROMADER to seria zestawów edukacyjnych dla dzieci, skupiających się na nauce podstaw elektroniki i programowania. Każdy zestaw składa się z różnych komponentów, takich jak płytki drukowane, kable, elementy elektroniczne, mikrokontrolery, a także instrukcji i programów, które krok po kroku uczą, jak zbudować różne projekty, takie jak m.in. żarówkę, roboty, czy też dźwięk wypuszczania powietrza.

Interaktywne zestawy umożliwiają dzieciom poznawanie technologii poprzez zabawę i eksperymentowanie. Dzięki nim, dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności manualne, logiczne myślenie oraz kreatywność. Seria ta może stanowić również ciekawą zabawę dla starszych dzieci oraz dorosłych, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę w dziedzinie elektroniki i programowania.

Czym są "Sekrety Elektroniki"?

"Sekrety Elektroniki" to seria zestawów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat, oraz dla dorosłych,  która umożliwia naukę podstaw elektroniki oraz programowania mikrokontrolerów. Zestawy składają się z różnych modułów elektronicznych, takich jak płytki drukowane, diody LED, rezystory, kondensatory, czujniki, a także zestawy do lutowania. W skład serii Sekrety Elektroniki wchodzi kilka zestawów, różniących się poziomem zaawansowania i tematem, m.in.: Start z Elektroniką, Arduino dla początkujących, Smart House czy Robotyka.

Jakie mają funkcje?

Zestawy z serii "Sekrety Elektroniki" zostały stworzone z myślą o dzieciach i młodzieży, które chcą poznać podstawy elektroniki oraz programowania. Każdy zestaw jest odpowiednio skonstruowany, tak aby umożliwiał łatwe i przystępne wprowadzenie do tej dziedziny. Dzięki zestawom "Sekrety Elektroniki" można nauczyć się podstawowych pojęć związanych z elektroniką, jakie to elementy, jak działa prąd, czym są układy scalone oraz jak je montować. Co więcej, każdy zestaw umożliwia zbudowanie konkretnego urządzenia, co pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności.

Co zawierają zestawy "Sekrety Elektroniki"?

Zestawy z serii "Sekrety Elektroniki" składają się z różnych modułów elektronicznych, które są niezbędne do budowy konkretnych urządzeń. Każdy zestaw zawiera instrukcję, w której szczegółowo opisuje każde doświadczenie.

Zestawy edukacyjne zawierają różne moduły elektroniczne oraz narzędzia potrzebne do składania i programowania urządzeń. Dokładny skład zestawów zależy od konkretnego zestawu, który został wybrany, ponieważ seria "Sekrety Elektroniki" obejmuje kilka różnych zestawów z różnymi poziomami zaawansowania i tematami.


Oto kilka przykładów elementów, które mogą być zawarte w zestawach:

Płytki drukowane: są to płytki z połączonymi elementami, które stanowią podstawę dla większości układów elektronicznych. Płytki te służą jako platforma do montowania innych elementów, takich jak diody LED, rezystory, kondensatory itp.
Czujniki: w zależności od zestawu, w skład mogą wchodzić różnego rodzaju czujniki, na przykład czujniki światła, dźwięku, temperatury, ruchu czy wilgotności. Czujniki te umożliwiają interakcję urządzenia z otoczeniem.
Mikrokontrolery: to niewielkie układy elektroniczne, które umożliwiają programowanie urządzeń. W zestawach "Sekrety Elektroniki" wykorzystywane są między innymi popularne platformy programistyczne takie jak Arduino czy Raspberry Pi.
Narzędzia do lutowania: w niektórych zestawach mogą się znaleźć narzędzia do lutowania, takie jak lutownice czy zestawy do lutowania wraz z elementami elektronicznymi, dzięki czemu można nauczyć się podstaw lutowania elementów.
Inne elementy: w zależności od zestawu, w skład mogą wchodzić także diody LED, głośniki, silniki, wyświetlacze LCD, przyciski czy różnego rodzaju elementy montażowe.
Wszystkie te elementy umożliwiają składanie i programowanie różnych urządzeń, dzięki czemu można zdobyć wiedzę i umiejętności w dziedzinie elektroniki i programowania.

Jakich eksperymentów można się nauczyć, dzięki SEKRETOM ELEKTRONIKI ?

⦁ żarówka sterowana magnesem
⦁ równolegle połączenie baterii
⦁ dźwięk wibracji
⦁ niski dźwięk wozu policyjnego i światło
⦁ nadawanie sygnałów optycznych
⦁ tester obwodów
⦁ szybko błyskająca żarówka
⦁ dioda LED, żarówka i silnik połączone szeregowo
⦁ wentylator elektryczny
⦁ muzyczny dzwonek sterowany magnetycznie
⦁ dioda LED sterowana przez deszcz
⦁ zmienna muzyka sterowana silnikiem
⦁ grający brzęczyk sterowany wodą
⦁ migająca żarówka wraz z grającą muzyką
⦁ muzyka sterowana światłem
⦁ dźwięk gwiezdnych wojen wydawany przez silnik sterowany magnetycznie
⦁ dźwięk wypuszczania powietrza

To tylko garstka doświadczeń, których można dokonywać za pomocą zestawów. Każdy zestaw posiada określoną ilość doświadczeń i to od Ciebie zależy ile eksperymentów chcesz spróbować!

Sekrety Elektroniki to seria zestawów edukacyjnych, która ma wiele korzyści, takich jak:

⦁ Rozwój umiejętności technicznych i manualnych - podczas pracy z zestawami, dzieci uczą się jak działa elektronika, a także rozwijają umiejętności manualne poprzez budowanie i programowanie różnych projektów.
Kreatywność i myślenie logiczne - dzięki zestawom Sekrety Elektroniki dzieci mają możliwość zaprojektowania i zbudowania własnych projektów, co rozwija ich kreatywność i umiejętności logicznego myślenia.
Wspieranie rozwijania zainteresowań naukowych - zestawy Sekrety Elektroniki mogą pomóc w odkrywaniu swoich zainteresowań naukowych i technicznych, a także zainspirować je do dalszej nauki w tych dziedzinach.
⦁ Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych i pracy zespołowej - praca z zestawami Sekrety Elektroniki wymaga często współpracy z innymi dziećmi, co może pomóc w doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych i pracy zespołowej.
⦁ Przygotowanie do przyszłej kariery - nauka podstaw programowania i elektroniki to umiejętności, które mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłej karierze dziecka, nie tylko w branży technologicznej.

Elektronika to dziedzina, która zajmuje się badaniem, projektowaniem i wytwarzaniem elementów elektronicznych oraz urządzeń, które wykorzystują prąd elektryczny do przetwarzania informacji. Jest to dziedzina niezwykle ważna w dzisiejszych czasach, gdyż w zasadzie każde urządzenie, które nas otacza, zawiera układy elektroniczne. Nie trzeba być inżynierem czy naukowcem, aby zacząć poznawać tajniki elektroniki - wystarczy zainteresowanie oraz chęć nauki. Seria "Sekrety Elektroniki" marki Dromader to idealne narzędzie dla początkujących, którzy chcą zgłębiać tajniki tej dziedziny oraz nauczyć się eksperymentowania, które będzie idealne dla dzieci jak i dorosłych!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 509 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-19
Wszystko super. Polecam
2024-02-15
Szybko i sprawnie. Dziękuję :-)
pixel