Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie zabawki wpływają na rozwój dziecka?

2022-04-26

Nie od dziś wiadomo, że edukacja plastyczna jest niezwykle ważna w rozwoju człowieka. Zajęcia kreatywne wpływają przede wszystkim na małą motorykę, wyobraźnię, integrację sensoryczną, a także mają walor terapeutyczny.

Pozwalając dzieciom od najmłodszych lat wyrażać siebie poprzez sztukę kształtujemy jego osobowość, cechy charakteru. Dając dziecku w dłoń pędzel czy kredki wpływamy na prawidłowy rozwój zmysłów, usprawniamy myślenie i ćwiczymy jego zdolność koncentracji.
W obecnych czasach ciężko jest wyprzeć elektroniczne zabawki na rzecz tradycyjnych, kreatywnych zabaw. Dlatego, jako hurtownia zabawek online staramy się wprowadzać na rynek takie produkty, które uczą poprzez zabawę. Takie, które sprawiają mnóstwo radości i frajdy, a jednocześnie dostarczają niezbędnych bodźców do prawidłowego rozwoju. Całą ofertę twórczości plastycznej znajdziecie TUTAJ.
Kreatywne zabawki są również idealne dla starszych dzieci i dorosłych. Zapewniają bowiem oderwanie się od codziennych problemów skupiając całą swoją uwagę na zajęciach plastycznych. To również chwila relaksu, czas dla siebie. Tworząc sztukę nabieramy pewności siebie.

Mozaika diamentowa (Diamond painting)

Zwana także haftem diamentowym lub malowaniem diamentowym to technika tworzenia niesamowitych obrazów za pomocą kolorowych diamencików, które mienią się tysiącami kolorów tworząc oszałamiający końcowy efekt.
Hafotwanie diamencikami jest proste, ale jednocześnie wymaga dużo uwagi i cierpliwości. Technika polega na wyklejaniu gotowego wzoru odpowiednimi diamencikami za pomocą dołączonego aplikatora.
Malując diamentami odprężysz się, odświeżysz ciało i umysł, jednocześnie czując pełną satysfakcję z ukończonego dzieła, którym możesz ozdobić ściany mieszkania lub podarować, jako prezent.
W naszej hurtowni znajdziesz kilkadziesiąt różnych wzorów z motywem religijnym, obrazkami dla dzieci, ze zwierzętami, z krajobrazem.


Malowanie po numerach 

To niesamowita rozrywka praktycznie dla każdego! Dzieciom zapewni kreatywne spędzenie czasu, które wpłynie na rozwój zdolności manualnych i wyobraźni. Dorośli docenią za możliwość oderwania się od rzeczywistości skupiając się na malowaniu obrazu. Starsze osoby pokochają zestaw, który zapewni im chwile relaksu i wyciszenia.
Malowanie po numerach polega na wypełnianiu oznaczonych miejsc na płótnie odpowiednim kolorem farby. Dzięki czemu nie musisz posiadać niesamowitych umiejętności, nie musisz kończyć ASP, by malowac jak Picasso. Wystarczy odrobina miejsca na stole, chwile spokoju i kawałek ręcznika papierowego.
Zestaw zawiera wszystkie elementy potrzebne do malowania – nawet płótno jest już naciągnięte na ramę, dzięki czemu ukończone dzieło będzie gotowe do powieszenia na ścianę.
W ofercie posiadamy kilkadziesiąt różnych motywów, w których znajdziesz m.in. krajobrazy, zwierzęta, obrazy religijne, a także wspaniałe widoki gór i jezior.

Kolorowa zdrapywanka

Znana również jako Scratch Art lub magiczna wydrapywanka to twórcza aktywność polegająca na wydrapywaniu rysikiem warstwy czarnego atramentu z arkusza tworząc niesamowity obraz.
Zdrapywanie obrazu jest czasochłonne i wymaga cierpliwości, ale niesamowity efekt końcowy wynagradza wszystko!
Zapewnij sobie niesamowitą rozrywkę na długie zimowe wieczory czy pochmurne weekendy. Z naszą magiczną zdrapywanką umilisz sobie samotne popołudnia i na chwilę zapomnisz o problemach skupiając się na wydrapywance.
Kupując zdrapywankę otrzymacie czarny obraz. Wystarczy wtedy specjalnym, dołączonym rysikiem zdrapywać szare linie, aż uzyskamy widok miasta pod osłoną nocy.
Końcowy efekt zapiera dech w piersiach. Gdy ukończysz obraz poczujesz pełną satysfakcję i będziesz chcieć rozpocząć nowy projekt!
Na naszych magazynach mamy kilkadziesiąt różnych wzorów magicznej zdrapywanki – wszystkie przedstawiają niesamowity widok nocnego miasta z całego świata.

 

Rolą dorosłych jest inspirowanie dzieci do zajęć artystycznych. Powinniśmy stworzyć im odpowiednie warunki i atmosferę, by zachęcić do wyrażania siebie. Niestety zajęcia plastyczne często są zaniedbywane, uważane za mało przydatne w dorosłym życiu. Jednak warto wiedzieć, że zajęcia te są tak samo ważne jak matematyka czy przedmioty humanistyczne.

ProNice, jako hurtownia zabawek na śląsku pragnie dostarczać wszystkim zabawki, które wpływają na odkrywanie siebie i pozwalające rozwijać się w sposób prawidłowy.
Oferując zarówno dzieciom, jak i dorosłym kreatywne zabawki chcemy zwrócić uwagę na istotę zajęć plastycznych.
Wciąż poszerzając swoją ofertę staramy się wprowadzać nowe wzory i motywy mozaiki diamentowej, malowania po numerach czy kolorowej zdrapywanki, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i czerpać z tego mnóstwo przyjemności.

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 546 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Bardzo szybka dostawa i świetna obsługa.
2024-04-02
Profesjonalna realizacja zamówienia.
pixel