Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przedłużacze i rozgałęźniki – niezbędne akcesoria do domu i biura

2022-05-27

Rozgałęźniki, przedłużacze, listwy - ratunek w codziennym funkcjonowaniu w świecie elektroniki 

Ograniczona ilość gniazdek w pomieszczeniach oraz fatalne ich umiejscowienie często bywa zmorą wielu z nas. Nasze życie bowiem obecnie opiera się w większości na sprzęcie elektronicznym, który niejednokrotnie potrzebuje stałego źródła zasilania.

Powinniśmy być wdzięczni tym, którzy skonstruowali i wyprodukowali tak wspaniałe urządzenia jakimi są rozgałęźniki czy przedłużacze. 

 

ZŁODZIEJKI SIECIOWE ROZGAŁĘŹNIK

Złodziejka (rozgałęźnik elektryczny) swoją nazwę zawdzięcza czasom, kiedy to liczniki elektryczne nie były tak znane jak obecnie, a za prąd płaciło się zależnie od liczby gniazdek. Czasy się zmieniły jednak złodziejka wciąż pozostaje funkcyjnym narzędziem, dzięki któremu możemy podłączyć dodatkowe sprzęty bez dodatkowych, plączących się kabli.

Złodziejki posiadają po 2 lub 3 gniazda dzięki czemu możemy w jednym gniazdku podłączyć kilka urządzeń jednocześnie. Ten wspaniały wynalazek ułatwia w dużym stopniu nasze codzienne funkcjonowanie.

W naszej ofercie znajdziecie rozgałęźniki sieciowe marki LIBOX oraz MONTIS. Produkty tych firm cechują się bezpieczeństwem, klasycznym designem oraz kompaktowością.

ROZGAŁĘŹNIK SIECIOWY ZŁODZIEJKA 2 lub 3 GNIAZDKA marki LIBOX

Oferowane rozgałęźniki to niezwykle bezpieczny sprzęt posiadający uziemienie oraz zabezpieczenie przed dziećmi. Produkt spełnia także europejskie normy CE. Rozgałęźnik wykonany jest z niepalnego tworzywa. 

ZŁODZIEJKI MARKI MONIS

 • ROZGAŁĘŹNIK ZŁODZIEJKA 2 GNIAZDA R-270P UZIEMIENIE z włącznikiem

Rozgałęźnik MT025 wyposażono w wygodny podświetlany przełącznik, pozwalający wyłączyć źródło zasilania bez konieczności wypinania całego rozgałęźnika z kontaktu. Takie rozwiązanie nadaje się idealnie do zasilania urządzeń sieciowych, które nie posiadają własnego przełącznika zasilania.

 • ROZGAŁĘŹNIK SIECIOWY ZŁODZIEJKA 3 GNIAZDA TYP R-21

Oferowany rozgałęźnik wyposażony jest w dwa gniazda typu francuskiego oraz jedno gniazdo płaskie tzw. choinkowe.

 • ROZGAŁĘŹNIK ZŁODZIEJKA 3 GNIAZDA R-36P UZIEMIENIE

Urządzenie to umożliwia uzyskanie dodatkowego źródła prądu w swoim otoczeniu. Rozgałęźnik służy do montażu w pionie, a dzięki wbudowanym pod kątem gniazdom, wpięcie w niego większej liczby urządzeń jest niezwykle proste.

 • ROZGAŁĘŹNIK SIECIOWY ZŁODZIEJKA 2 GNIAZDA R-270

Rozgałęźnik ten służy do montażu w poziomie, a dzięki wbudowanym gniazdom z różnych stron rozgałęźnika, wpięcie w niego większej liczby urządzeń jest niezwykle proste.


Wszystkie oferowane przez nas rozgałęźniki cechują się:

 • Obciążeniem (max) 250V (16A)
 • Klasą ochronności IP20

Klasa ochronności w oferowanym rozgałęźniku to IP20. Co to dla nas oznacza? Są to oprawy, które chronią nas przed porażeniem przy próbie dotknięcia palcem. 

Nasze rozgałęźniki posiadają natężenie na poziomie 16A co gwarantuje pewność działania podczas podłączeniu nawet kilku urządzeń


LISTWA PRZEPIĘCIOWA A PRZEDŁUŻACZ

Często ludzie mylnie nazywają listwę przepięciową przedłużaczem myśląc, że produkty te niczym się nie różnią.
Różnica jednak jest ogromna. Przedłużacz pełni funkcję dostarczenia kilku dodatkowych gniazdek – najczęściej od 3 do 5. Nie jest również wyposażony w mechanizm zabezpieczający i często nie ma włącznika.

Listwa przepięciowa to swego rodzaju przedłużacz, który posiada bardzo istotną funkcję antyprzepięciową. Funkcja ta chroni podłączone sprzęty przed skokami napięcia.

Często ze względu na różnice cenowe decydujemy się na zakup przedłużacza nieświadomie narażając nasze urządzenia na liczne awarie lub trwałe uszkodzenia.

 

Co należy podłączać do przedłużacza a co do listy przepięciowej?

Do przedłużacza najbezpieczniej podpinać te urządzenia, które wymagają krótkiego zasilania prądem. Takim przykładem będzie ładowanie smartfona czy latarki. Zajmuje to kilka godzin po czym odłączamy ładowarkę. Również sprzęty do stylizacji włosów czy drobne AGD może być na podłączone do przedłużacza.

W przypadku urządzeń podłączonych na stałe do prądu najlepiej wyposażyć w listę przepięciową. Dzięki czemu nawet drobne skoki napięcia nie spowodują uszczerbku na sprzęcie. Tutaj zaliczamy telewizory, duże AGD (pralki, lodówki itp.).

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kupując listwę przepięciową warto jednak zwrócić uwagę na zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczeństwo naszemu sprzętowi domowemu czy biurowemu.

Oferowane przez naszą hurtownię listwy przepięciowe wyposażane są w szereg zabezpieczeń, które są w stanie błyskawicznie odciąć zasilanie w przypadku wykrycia niebezpiecznego skoku napięcia.


Listwa marki MONTIS posiada specjalny system ochrony przeciwzwarciowej i przeciwprzepięciowej. Zastosowany bezpiecznik automatyczny o działaniu zwłocznym, który nie wymaga wymiany jest doskonałą ochroną przeciwzwarciową. 


Listwa marki LIBOX dzięki zastosowaniu bezpiecznika topikowego o szybkim czasie reakcji i zwiększonej zdolności wyłączania stanowi doskonałą ochronę przeciwprzepięciową. 

Oferowane listwy to przede wszystkim bezpieczeństwo i ochrona przed skokami napięcia.


W ofercie posiadamy również przedłużacze sieciowe, które również wyposażone są w drobne funkcje.

Przedłużacz sieciowy z jednym gniazdem posiada pogrubiony przewód co umożliwia podłączenie urządzeń o większej mocy. Idealnie sprawdzi się w domach, ogrodach czy na budowie. Wszędzie tam, gdzie go potrzebujemy. Jest niezwykle praktyczny i odporny na uszkodzenia.

Przedłużacz sieciowy z wyłącznikiem wyposażony jest w podświetlany przełącznik. Przedłużacz spełnia europejskie normy CE oraz posiada zabezpieczenie przed dziećmi.

Wszystkie oferowane w naszej hurtowni przedłużacze posiadają uziemienie i oferowane są w różnych długościach kabla i różną ilością gniazd.
Nasze przedłużacze posiadają natężenie na poziomie 16A gwarantuje to pewność działania przy podłączeniu nawet kilku urządzeń


Podsumowanie

Sięgając zatem po dodatkowe źródło zasilania warto zwrócić uwagę na parametry oraz ustalić dokładnie w jakim celu poszukujemy urządzenia.
Na co zwrócić uwagę?

 • parametry,
 • długość kabla,
 • liczbę gniazdek,
 • funkcje,
 • kolor,
 • cel zakupu.

Ustalając powyższe szczegółu zajdziemy najlepsze urządzenie dla naszych sprzętów dbając o ich długotrwałe i bezpieczne działanie.

 

Współpraca w formie dropshipping

Zapraszamy do podjęcia współpracy z w formie usługi dropshipping.
Naszą najmocniejszą stroną jest forma współpracy w sposób hurtowy. Jesteśmy w stanie zapewnić najlepsze ceny oraz bezpieczne transakcje jak i długofalową współpracę.
Jeżeli chcesz rozpocząć z nami współpracę w formie dropshipping prosimy o sprawdzenie strony Hurtownia zabawek dropshipping.
Życzmy udanej współpracy.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 546 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-26
Bardzo pozytywne doświadczenia! Szeroki wybór produktów, konkurencyjne ceny i profesjonalna obsługa.
2024-04-18
Bardzo szybka dostawa i świetna obsługa.
pixel