Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rola zabawek interaktywnych w rozwoju dziecka

2022-03-18

Zabawki interaktywne

Zapewne wielu z Was uważa, że najprostsze zabawki będą najlepsze dla dziecka. Oczywiście, w pełni zgadzamy się z tym stwierdzeniem. Jednak obserwując zmieniający się świat, postęp technologiczny warto podarować dziecku bardziej zaawansowaną zabawkę, która w prawidłowy sposób będzie stymulowała wszystkie zmysły malucha.

Dzieci już od małego ciągnie do telewizorów, telefonów i tabletów. Warto więc, by zamiast dawać maluszkowi smartfon, który wydaje dźwięki i świeci światłem nieodpowiednim dla małego dziecka zakupić zabawkę interaktywną dopasowaną do jego aktualnych potrzeb.

Zabawki interaktywne wyposażone są w dźwięk, światło, kolorystykę oraz kształt pozwalające na rozwijanie zmysłów. Nauka liczenia, słów, sortery, cymbałki – to elementy, dzięki którym dziecko pozna świat w sposób prawidłowy.

Zabawka tworzy z dzieckiem pewną interakcje. Przez co zachęca malucha zabawy i odkrywania świata. Każda tego rodzaju zabawka wyposażona jest w różne funkcje – dźwiękowe i świetlne. Dziecko naciskając odpowiedni przycisk uruchamia zabawkę – dowiaduje się wtedy, że musi zrobić pierwszy krok, by wywołać reakcję.

 

1. Zabawki dla niemowląt:

Zabawki dla najmłodszych powinny się cechować kilkoma ważnymi zasadami:

  • nie mogą zawierać małych elementów,
  • powinny być w stonowanych kolorach,
  • powinny mieć regulowaną głośność,
  • powinny edukować i bawić,
  • mają rozbudzać ciekawość.

Tutaj polecamy sowę z projektorem, która zapewnia bezpieczny i spokojny sen. Zabawka wyświetla magiczną projekcję i kołysze maluszka do sny przyjemnymi dla ucha kołyskami i melodiami. Zabawka wykonana jest z bezpiecznego materiału. Nie zawiera małych elementów, jest małych rozmiarów i w fioletowej kolorystyce.

Wańka wstańka to zabawka, która może być użytkowania już od pierwszych dni życia. Jest niezwykle bezpieczna i trwała. Zabawka rozwija zmysł słuchu i dotyku. Ćwiczy koordynację ruchową oraz uczy koncentracji. Dziecko może dotykać zabawkę, próbować ją przewrócić – w prosty sposób rozwija kreatywność.

2. Zabawki dla dzieci 6m+

Od 6m+ można podarować dziecku pełzającego Maćka – super gąsienicę, która po naciśnięciu jeździ. Zachęca dziecko do raczkowania i poznawania związku przyczynowo skutkowego. Maciek nie tylko chodzi, ale także migocze w rytm muzyki i posiada przycisk, uruchamiający melodie!

3. Zabawki dla dzieci 12m+

Zabawki dla starszych dzieci powinny być bardziej kolorowe i zawierać więcej funkcji dźwiękowo-świetlnych. Tutaj proponujemy telefonik edukacyjny, który wyposażony jest w szereg niesamowitych funkcji, dzięki którym dziecko pozna kolory, dni tygodnia, zacznie naukę liczenia oraz posłucha wesołych dźwięków. Telefonik mieści się idealnie w małej rączce i będzie wspaniałą alternatywą dl prawdziwych smart fonów.

Kolejnym niesamowitym pomysłem na prezent może być edukacyjny stolik pchacz 2w1. Dzięki niemu, dziecko nie tylko będzie ćwiczyć naukę chodzenia, ale także spędzi miłe chwile bawiąc się panelem aktywności, na którym dziecko znajdzie pianinko, elementy muzyczne, a także sorter.

4. Zabawki 18m+

Cymbałki w kształcie samolotu to świetna zabawka dla dziecka. Wspaniałe kolory, moduły dźwiękowe, które zaciekawią wierszykami, piosenkami i dźwiękami zwierząt, a także wbudowany sorter i cymbałki 5-tonowe to wspaniała zabawka rozwijająca zmysł muzyczny i koordynację wzrokowo-ruchową.

Interaktywna, sensoryczna kostka edukacyjna wyposażona jest w światło i dźwięk. A dzięki zastosowaniu różnych struktur i kolorów – zabawka jest idealna do rozwoju zmysłów. W trosce o najmłodszych, kostkę i akcesoria wykonano z największą starannością i dbałością o detale, z wysokiej jakości, bezpiecznego i estetycznego tworzywa. Bezpieczeństwo potwierdza certyfikat CE.

Mądra Sowa to niesamowita zabawka – tańczy, śpiewa, recytuje! To zabawka, która stymuluje rozwój wzroku, słuchu i mowy, a także inteligencji emocjonalnej i wrażliwości dziecka.

5. Dla starszych dzieci 3+

Polecamy interaktywne lalki oraz pluszowe misie. Lalka inspiruje zabawę. Stwarza możliwość do poszerzenia wyobraźni i wiedzy o świecie. Największą zaletą niemowlaka jest rozbudzanie aktywności ruchowej, umysłowej i emocjonalnej dziecka.

Lalki wyposażone są w funkcje dźwiękowe, potrafią sikać, mówić, śpiewać, a nawet chodzić. Lalki rozbudzają aktywność umysłowa i emocjonalną dziecka, rozwijają małą motorykę, a także wyrabia umiejętności przystosowania się do otaczającego świata.

Uroczy zwierzaczek wyglądem przypomina uroczego pieska lub króliczka i jest zasilany bateriami. Dzięki czemu wydaje dźwięki po przyłożeniu i zabraniu butelki od pyszczka. Sprawia to, że zabawa z pluszakiem jeszcze bardziej będzie przypominać opiekę nad prawdziwym małym pieskiem.

Dla chłopów w wieku 3+ polecamy interaktywnego robota, który samodzielnie chodzi, świeci i wydaje dźwięk. Bawiąc się robotem, pociecha uczy się więc takich umiejętności, które są niezbędne w późniejszych latach.

6. Zabawki 5+

Dla dzieci 5+ polecamy ROBOPIESKA! Ta wspaniała zabawka potrafi chodzić tańczyć i reaguje na komendy głosowe i dotyk. Robo pies inspiruje zabawę. Pobudza aktywność umysłową i emocjonalną, stwarza możliwość do poszerzenia wyobraźni i wiedzy o świecie. Największą zaletą właściwej zabawki jest rozbudzanie aktywności ruchowej, umysłowej i emocjonalnej dziecka.

7. Zabawki 6+

Dla dzieci 6+ polecamy interaktywne roboty. Robot karaoke posiada ruchome elementy, a na brzuszku ma 6 guzików do sterowania. Po naciśnięciu przycisku robot śpiewa, świeci, a dzięki dołączonemu mikrofonowi dziecko może śpiewać razem z robotem.

 

Odpowiednia zabawka interaktywna będzie wspierać rozwój dziecka. Ważne jest, aby kupując zabawkę kierować się potrzebami dziecka oraz jego wiekiem. Zabawki powinny również posiadać certyfikat bezpieczeństwa. Wybór odpowiedniej zabawki wśród tysiąca innych jest niezwykle trudny. Mamy jednak nadzieję, że charakteryzując zabawki łatwiej będzie wybrać tą najlepszą.

Powodzenia w wyborze najlepszej zabawki dla pociechy! W razie pytań jesteśmy do dyspozycji!

Życzymy wspaniale spędzonych godzin z interaktywnymi zabawkami :)

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 542 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Bardzo dobra i miła obsługa kupującego
2024-03-25
Wszystko poszło sprawnie i szybciutko. Dziękuję
pixel