Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ZABAWKI NA DŁUGIE PODRÓŹE - jak zapewnić dzieciom rozrywkę i edukację?

2023-04-11

Podróżowanie z dziećmi może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o zapewnienie im odpowiedniej rozrywki i edukacji podczas długich podróży. Zabawki stanowią nieodłączny element dziecięcej codzienności, a w podróży mogą pomóc w utrzymaniu dobrego nastroju i zminimalizowaniu stresu związanego z długim czasem spędzonym w pojeździe lub na lotnisku. Zabawki w podróży to istotna kwestia, zwłaszcza gdy chodzi o podróż z dziećmi. Dzieci potrzebują rozrywki i zabawy, aby uniknąć nudy i zniechęcenia w trakcie długich i męczących podróży. Odpowiednie zabawki mogą pomóc w zapewnieniu dziecku rozrywki i stymulacji, a także pomóc w redukcji stresu związanego z podróżą. Innym ważnym czynnikiem przy wyborze zabawek na podróż z dzieckiem jest bezpieczeństwo. Warto wybierać zabawki, które są bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla dziecka, szczególnie w przypadku podróży samolotem. Zabawki o ostrych krawędziach lub wyłamujące się elementy, które mogą stanowić zagrożenie, należy pozostawić w domu.

 TYPY ZABAWEK W PODRÓŻY:

 

 • Klocki - klocki są łatwe do transportu i pozwalają dziecku na tworzenie różnych konstrukcji, co rozwija kreatywność i zdolności manualne.
 • Kolorowanki i malowanki - kolorowanki i malowanki są świetnym sposobem na zapewnienie dziecku rozrywki podczas podróży. Dzieci lubią kolorować i malować, a te zabawki są łatwe do przechowywania i transportu.
 • Puzzle - są świetnym sposobem na rozwijanie zdolności umysłowych dziecka i zapewnienie rozrywki podczas długiej podróży. Są one również łatwe do transportu i przechowywania.
 • Gry planszowe - gry planszowe są doskonałym sposobem na zabawę w czasie podróży, ponieważ są interaktywne i zapewniają wiele rozrywki. Niektóre gry planszowe są też zaprojektowane z myślą o łatwym przechowywaniu i transportowaniu.
 • Zabawki sensoryczne - zabawki sensoryczne, takie jak piłki, układanki sensoryczne, czy przytulanki, są doskonałym sposobem na zapewnienie dziecku rozrywki i stymulowanie jego zmysłów w czasie podróży.
 • Zabawki do wody - jeśli wybierasz się na wakacje nad wodą, zabawki do wody, takie jak dmuchane kółka, piłki plażowe czy łódki, będą doskonałym wyborem dla Twojego dziecka.
 • Zabawki interaktywne - zabawki interaktywne, takie jak interaktywne pluszaki czy konsolki do gier, zapewniają dziecku rozrywkę i interakcję w czasie długiej podróży.

Istnieje wiele rodzajów zabawek, które mogą być odpowiednie w podróży. Najlepiej wybierać te, które są łatwe do transportu i przechowywania, a jednocześnie zapewniają dziecku rozrywkę i stymulują jego rozwój. Warto też wybierać zabawki, które odpowiadają wiekowi dziecka i jego zainteresowaniom.

 

JAKIE WYBRAĆ ZABAWKI? 

Wybierając zabawki dla dzieci, warto kierować się wiekiem dziecka, jego zainteresowaniami oraz tym, co będzie dla niego najbardziej pomocne w rozwoju. Dobrze dobrane zabawki mogą pomóc w kreatywnym myśleniu, rozwijaniu umiejętności społecznych oraz rozwoju intelektualnego i fizycznego.

 • Niemowlęta (0-12 miesięcy): Niemowlęta w tym wieku najczęściej potrzebują zabawek, które pomogą w ich rozwoju sensorycznym i motorycznym. Mogą to być miękkie zabawki, np. pluszowe lub tekstylne, grzechotki, gryzaki czy zabawki z różnymi fakturami.
 • Małe dzieci (1-3 lata): Dzieci w wieku 1-3 lata potrzebują zabawek, które pomogą im rozwijać koordynację ruchową, zdolności manualne i kreatywność. Przykładowe zabawki to: klocki, układanki, puzzle, malowanki, kolorowanki, interaktywne pluszaki, samochodziki, pociągi lub instrumenty muzyczne.
 • Przedszkolaki (3-5 lat): Dzieci w wieku przedszkolnym zaczynają rozwijać swoją wyobraźnię, umiejętności społeczne i zdolności do logicznego myślenia. Dla nich idealne będą zabawki, które pozwalają na kreatywną zabawę, takie jak: klocki, zestawy do malowania, gry planszowe, zabawki interaktywne, pojazdy, lalki i teatrzyki.
 • Dzieci w wieku szkolnym (6-12 lat): Dzieci w tym wieku posiadają już większą wyobraźnię, są zainteresowane nauką i poznawaniem świata. Dla nich odpowiednie będą zabawki, które pozwolą na rozwijanie zdolności intelektualnych, takie jak: gry edukacyjne, puzzle, eksperymenty naukowe, zestawy konstrukcyjne, elektroniczne zabawki, książki i gry planszowe.
 • Młodzież (powyżej 12 lat): Dla młodzieży odpowiednie będą już bardziej zaawansowane zabawki, takie jak modele do składania, gry komputerowe, gry planszowe, gry RPG, puzzle, sprzęt sportowy, sprzęt muzyczny czy gadżety związane z ich zainteresowaniami.

 

 

CZY WARTO BRAĆ ZABAWKI W DŁUGĄ PODRÓŻ?

 

Warto brać ze sobą zabawki na wakacje, ponieważ zabawki zapewniają dziecku rozrywkę, rozwijają jego zdolności manualne i umysłowe oraz mogą pomóc w zmniejszeniu stresu związanego z podróżą. Oto kilka korzyści wynikających z zabaw w czasie podróży:

 

 1. Pomagają w utrzymaniu dobrego samopoczucia dziecka - długie godziny spędzone w samochodzie, pociągu czy samolocie mogą być dla dziecka stresujące i męczące. Zabawki zapewniają dziecku rozrywkę i mogą pomóc w zmniejszeniu napięcia.
 2. Stymulują rozwój umysłowy i manualny dziecka - zabawki, takie jak klocki, puzzle czy układanki, pomagają dziecku w rozwoju zdolności manualnych, koordynacji ruchowej oraz zdolności do rozwiązywania problemów.
 3. Pozwalają dziecku na kreatywną zabawę - zabawki interaktywne, takie jak samochodziki czy lalki, pozwalają dziecku na rozwijanie wyobraźni i kreatywności poprzez tworzenie różnych scenariuszy i historii.
 4. Pomagają w nauce - wiele zabawek ma aspekt edukacyjny, takich jak gry planszowe czy zestawy do eksperymentów naukowych. Dziecko może uczyć się nowych rzeczy i rozwijać swoje zainteresowania w czasie podróży.
 5. Pomagają w budowaniu relacji rodzinnych - gra w gry planszowe czy zabawa w układanie puzzli to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodzeństwem lub rodzicami w czasie podróży.

 

Zalety zabawek podczas podróży:

 • Rozrywka - zabawki zapewniają dziecku rozrywkę i umożliwiają spędzenie czasu w ciekawy i aktywny sposób. W czasie długiej podróży, zabawki mogą pomóc w uniknięciu nudy i zmniejszeniu stresu.

 • Edukacja - wiele zabawek posiada aspekt edukacyjny, dzięki czemu dziecko może uczyć się nowych rzeczy podczas podróży. Zabawki edukacyjne, takie jak układanki, gry planszowe czy puzzle, pozwalają rozwijać zdolności umysłowe i logiczne dziecka.

 • Wspieranie rozwoju - zabawki pomagają rozwijać zdolności manualne, koordynację ruchową oraz kreatywność dziecka. W czasie podróży, kiedy dziecko może czuć się nieswojo, zabawki mogą pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia i wspieraniu rozwoju.

 • Bezpieczeństwo - zabawki zapewniają dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu, zwłaszcza podczas długiej podróży. Dzięki zabawkom, dziecko może czuć się bardziej zrelaksowane i spokojne.

 • Łatwość transportu - wiele zabawek zostało zaprojektowanych z myślą o łatwym transporcie. Zabawki te często posiadają kompaktowe rozmiary, a niektóre z nich posiadają specjalne etui lub opakowania, co ułatwia ich przechowywanie i transport.

 

Dobrze dobrane zabawki mogą pomóc dziecku w poczuciu się bezpiecznie, stymulować jego wyobraźnię, skupienie i relaks. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne i reaguje inaczej na stres, więc należy wybrać zabawki odpowiednie dla indywidualnych potrzeb i preferencji dziecka.

 

 • Przytulanki
 • Zestawy do malowania
 • Zestawy do układania koralików
 • Książki z obrazkami
 • Puzzle
 • Zabawki interaktywne

 

Zabawki w podróży mogą być doskonałym sposobem na zapewnienie dziecku rozrywki i relaksu, a także stymulowanie jego rozwoju intelektualnego i manualnego. Wybierając zabawki na podróż, warto zwrócić uwagę na wiek dziecka, jego zainteresowania oraz łatwość przechowywania i transportu zabawek. Dobrze dobrane zabawki mogą pomóc w redukcji stresu związanego z podróżą i pozwolić dziecku na cieszenie się czasem spędzonym z rodziną. Pamiętajmy jednak, że każde dziecko jest inne i ma swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Dlatego warto wybierać zabawki, które najlepiej odpowiadają potrzebom naszego dziecka. Życzymy miłych i bezpiecznych podróży z dziećmi, pełnych wrażeń i niezapomnianych chwil!

Dla osób, które chcą więcej się dowiedzieć na temat sprzedaży zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na YT: kliknij tutaj -> ProNice

https://www.youtube.com/@ProNice-Hurtownia-Zabawek

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 544 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Bardzo szybka dostawa i świetna obsługa.
2024-04-03
Bardzo dobra i miła obsługa kupującego
pixel